DiasporaRajoniShowbiz

Rita Ora uron Pavarësinë e Kosovës: Urime 13-vjetorin

Në një postim në Instagram, Rita shkruan urime 13-vetorin Kosova jonë.    
Featured image of article: Rita Ora uron Pavarësinë e Kosovës: Urime 13-vjetorin Rita Ora

KOSOVË- Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora ka uruar Pavarësinë e Kosovës. Në një postim në Instagram, Rita shkruan urime 13-vetorin Kosova jonë.

“Urime Dita e Pavarësisë Kosova! Urime 13 vjet pavarësi Kosova jonë”, shkroi Rita.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
View this post on Instagram

 

A post shared by RITA ORA (@ritaora)


Pavarësia e Kosovës është shpallur më 17 shkurt 2008. Të parët që nënshkruan deklaratën e pavarësisë së Kosovës ishin: presidenti Fatmir Sejdiu, kryetari i Kuvendit, Jakup Krasniqi, si dhe kryeministri i vendit, Hashim Thaçi. Shtetet e para që njohën Kosovën si shtet pas shpalljes së pavarësisë ishin: Kosta Rika, SHBA, Franca, Afganistani, Shqipëria, Turqia, Britania e Madhe. Prezente gjatë seancës së shpalljes së pavarësisë të Kosovës, me transmetime direkte ishin dhe mediat më të njohura botërore si: CNN apo BBC.

Shto Koment