Sport

Rio Ave bëri me infarkt Piolin në Europa League, flet tekniku i Milanit: Djemtë e merituan kualifikimin, do të ishte mëkat po…

Stefano Pioli, i cili e pranoi se do të ishte një turp nëse kuqezinjtë do të eliminoheshin
Featured image of article: Rio Ave bëri me infarkt Piolin në Europa League, flet tekniku i Milanit: Djemtë e merituan kualifikimin, do të ishte mëkat po… Stefano Pioli

ITALI-Milani mbylli në mënyrën më të mirë një mbrëmje që në një moment u duk se do të shndërrohej në makth. “Djalli” u kualifikua në fazën e grupeve të Europa League-s teksa e mposhti Rio Avesin vetëm pas goditjeve të 11-metërshave (u goditën plot 24 penallti), e të mendosh që barazimi 2-2 u arrit vetëm në minutën e 122-të po me penallti.Bashkë me futbollistët festoi si i çmendur edhe Stefano Pioli, i cili e pranoi se do të ishte një turp nëse kuqezinjtë do të eliminoheshin.

“Penalltitë janë lotari, por djemtë e merituan kualifikimin për përpjekjen dhe të gjithë gjithë punën që është bërë. Jam i kënaqur. Isha i sigurt se djemtë mund ta përmbysnin rezultatin. Pastaj, te goditjet e 11-metërshave kundërshtarët patën mundësinë ta mbyllnin tri herë, kishte ende shpresë. Do të ishte mekat po të eliminoheshim, ky ishte objektivi i parë sezonal i arritur i një rruge që filloi vitin e kaluar.” Përfundon Pioli

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

 

Shto Koment