Sport

Rinovimi i Kessie tani një thriller, këtë javë takim me agjentin

Ai është përqendruar në debutimin e tij në Lojërat Olimpike, por kontrata e mesfushorit skadon pas 11 muajsh. Do të duhet një rinovim për të mos e humbur atë
Featured image of article: Rinovimi i Kessie tani një thriller, këtë javë takim me agjentin

ITALI – Shumë zhurmë për asgjë, të paktën tani për tani. Rinovimi i Franck Kessie shfaqet në këtë kohë si një thriller i vërtetë. Ndërsa lojtari është përqendruar në debutimin e tij në Lojërat Olimpike kundër Arabisë Saudite, dje në Milano u përhapën shumë thashetheme, jo të gjitha qetësuese, në lidhje me çështjen tashmë të njohur, të kontratës së tij që skadon pas vetëm 11 muajsh.

Në fund të një sezoni të shkëlqyeshëm, mesfushori i Bregut të Fildishtë po kërkon një bonus të veçantë. Dhe selia e Milanit po përpiqet ta kënaqte atë sa më shumë që të ishte e mundur. Tani Franck fiton 2.2 milionë neto dhe pret të arrijë 6. Por cila është oferta e vërtetë kuqezinjve?

Teza kontradiktore u shfaqën dje. Sipas disave, propozimi i ri nuk do të jetë më i lartë se ai i propozuar për Calhanoglu, çka do të thotë pak më shumë se 4 milionë. Por kjo nuk gjen konfirmimin e nevojshëm në anën e klubit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Javën e ardhshme një takim do të jetë i domosdoshëm. Të gjithë e konsiderojnë të domosdoshme atë. Kessie nuk dëshiron domosdoshmërisht të paketojë çantat e tij. Nga ana e tyre, edhe Maldini e Massara do të donin një marrëveshje, pas kthimin nga Tokio.

B.T (Dosja.al)

Shto Koment