Politike

Rikthimi i vizave për shqiptarët, ironia e Dritan Kabës: Rama është gjeni, i ka hequr me Kolumbinë

Zyrtari i LSI-së, Dritan Kaba ka ironizuar kërkesën zyrtare të Holandës për kthimin e vizave ndaj KE-së.
Featured image of article: Rikthimi i vizave për shqiptarët, ironia e Dritan Kabës: Rama është gjeni, i ka hequr me Kolumbinë Edi Rama

TIRANË– Zyrtari i LSI-së, Dritan Kaba me anë të një statusi në Facebook ka reaguar lidhur me kërkesën zyrtare të Holandës për kthimin e vizave ndaj KE-së. (Lexo këtu)

Në Facebook-un e tij, Kaba ka shpërndarë një foto të kryeministrit Edi Rama në foltoren e Kuvendit, dhe mbi të shkruhet: Mos u mërzisni nëse na i vendosin vizat me BE-në. Unë ua kam hequr me Kolumbinë. Të gjithë atje!

Me këtë postim, zyrtari i LSI-së, ka ironizuar atë që opozita e quan “kanabizimin e vendit” duke shkruar për Ramën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
“Është gjeni! Edhe më i madh se Gent Caka!,“-shkruan Kaba.
Postimi i plotë: 

Ditën e sotme, Holanda i dërgoi një kërkesë zyrtare KE-së ku i kërkonte riktimin e regjimit të vizave me Shqipërinë.

Letra, drejtuar komisionerit Avramopoulos, i cili tha në Tiranë se në Holandë nuk kishte shkuar asnjë kërkesë. Shkak, për këtë kërkesë është bërë kriminaliteti shqiptar në Holandë.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment