Sociale

Rikthet i nxehti afrikan, temperaturat këtë javë do arrijnë deri në 37 gradë

Meteoalb bën me dije se i gjithë vendi ynë do të karakterizohet me një mot të kthjellët dhe temperaturtat do arrijnë deri në 37 gradë celcius.
Featured image of article: Rikthet i nxehti afrikan, temperaturat këtë javë do arrijnë deri në 37 gradë Termometër (Ilustrim)

TIRANË– Java që sapo ka hyrë parashikohet të jetë e nehtë. Meteoalb bën me dije se i gjithë vendi ynë do të karakterizohet me një mot të kthjellët dhe temperaturtat do arrijnë deri në 37 gradë celcius.

Parashikohet qe kjo jave te jete nen MBIZOTERIMIN e motit te kthjellet dhe temperaturave te larta. Vranesira te pakta priten te shfaqen ne zonate malore kryesishte gjate pasditeve. Temperaturat e ajrit vijojn rritjen e tyre graduale duke shenuar ne rang vendi 37⁰C”, thuhet në njoftim.

Temperaturat e larta janë ndikuar nga i nxehti afrikan që po kalon dhe në vendin tonë. Evropagjatë javës së kaluar përjetoi temperatura shumë të larta, ku arritën deri në 42 gradë në disa vende.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment