Sport

Rikthehet Europa League, mbyllen dy ndeshjet e para. Copenhagen dhe Shaktar shkojnë çerekfinale

Copenhagen arritë të fitonte i 3-0 në shtëpi kundër Basksehir, duke përmbysur kështu humbjen 1-0 në Turqi, para nisjes së pandemisë.
Featured image of article: Rikthehet Europa League, mbyllen dy ndeshjet e para. Copenhagen dhe Shaktar shkojnë çerekfinale Europa League

TIRANË- Rikthet futbolli Evropian. Sot janë luajtur dy ndeshjet e para të fazës 1/16-ave në Europa League.

Copenhagen arritë të fitonte i 3-0 në shtëpi kundër Basksehir, duke përmbysur kështu humbjen 1-0 në Turqi, para nisjes së pandemisë.

Po sot është luajtur dhe ndeshja tjetër e fazës së 1/16 mes, Shakhtar Donets dhe Wolfsburg, e cila u mbyll po 3 me 0 në favor të vendasve. Kujtojmë se ndeshja e parë mes dy klubeve është mbyllur me rezultatin 2 me 1 në favor të ukrainasve.

REZULTATET DHE GOLAT

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Copenhagen-Basaksehur 3-0 (0-1)/ (Wind 4′, (pen) 52′, Falk 62′)

Shakhtar Donetsk-Wolfsburg 3-0 (2-1)/ (Moraes 89′, 90+3′, Solomon 90+1′)

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment