Rajoni

Rikthehen zjarret në ishullin grek, evakuuohen kampet dhe hotelet

Janë evakuuar të gjitha kampet dhe hotelet për shkak të flakëve. 
Featured image of article: Rikthehen zjarret në ishullin grek, evakuuohen kampet dhe hotelet Foto nga ishulli grek

GREQI– Janë rikthyer zjarret në Greqi. Mediat vendase shkruajnë se mëngjesin e sotëm ishulli Elafonissos është përfshirë nga një zjarr i madh. 

Si pasojë e flakëve mësohet se janë evakuuar të gjitha kampet dhe hotelet dhe se turistët i ka zënë paniku.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në vendngjarje kanë mbërritur 21 zjarrfikës me shtatë automjete si dhe një helikopter për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment