Aktualitet

Me maska e doreza, 3 hajdutë shqyejnë derën dhe marrin 15 mijë € në Gjirokastër

Ende nuk dihet nëse hajdutët kanë përdorur dhunë apo jo, por Policia bën me dije se po vijon punimet për zbardhjen e ngjarjes.
Featured image of article: Me maska e doreza, 3 hajdutë shqyejnë derën dhe marrin 15 mijë € në Gjirokastër Foto ilustruese

GJIROKASTËR- Një banesë ka rënë pre e grabitësve gjatë natës në Gjirokastër. Sipas informacioneve nga Policia, bëhet me dije se rreth orës 03:30 disa persona të paindendifikuar ende, kanë hyrë në banesën e shtetasit Vasil Basha.

Dosja.al mëson se  në grabitje kanë marrë pjesë tre persona me maska, doreza dhe armë kanë shqyer derën dhe kanë marrë një valixhe ku mendohet se ishin 15.000 euro. Në banesë kanë qënë dy gra të cilat i kanë mbyllur në një dhomë. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rreth orës 03:30, në fshatin Terihat, Bashkia Dropull, persona ende të paidentifikuar, kanë hyrë në banesën e shtetasit V.B., ku ndodheshin dy të moshuara  dhe kanë marrë një sasi parash dhe janë larguar. Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor, ku vijojnë veprimet për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe   kapjen e autorëve”, shkruan Policia.

(A.B. Dosja.al)

  • 11:28

    "Mamanë e mbyllën në dhomë me fqinjin...i zunë frymën", dalin detaje nga grabitja e 15 mijë € në Gjirokastër, gruas i vunë pistoletën në kokë

    Pronarët e shtëpisë që u vodh në Terihat të Gjirokastrës kanë treguar detaje nga grabitja. Gazetarja Ervina Shehaj, e cila raportoi nga vendngjarja tha se autorët kanë qenë edhe të armatosur, ndërsa njëri prej pronarëve tha:  “Autorët mbyllën derën dhe dritarenë. Mamanë e mbyllën në dhomë me fqinjin dhe i vunë pistoletën në kokë. Na morën në telefon fqinjët erdhëm nga Athina. “-tha ai.

Shto Koment