Aktualitet

Rihapet skena e Teatrit Kombëtar, PD dërgon gjenerator pas ndërperjes së dritave nga OSHEE

Për energjinë elektrike ka menduar Partia Demokratike, e cila ka bërë gati një gjenerator për të sjellë ndriçimin.
Featured image of article: Rihapet skena e Teatrit Kombëtar, PD dërgon gjenerator pas ndërperjes së dritave nga OSHEE Gjeneratorët tek PD-ja

TIRANË- Rezistenca tek Teatri Kombëtar vijon ende dhe artsitët kanë zgjedhur që sot të bëjnë diçka ndryshe. Ata do të rihapin skenën me shfaqen “Marr guximin”, që do të luhet nga Mehdi Malkaj.

Por dhe pse kërkojnë që të vënë një shfaqe në skenë, në Teatër nuk ka drita. Për energjinë elektrike ka menduar Partia Demokratike, e cila ka bërë gati një gjenerator për të sjellë ndriçimin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dosja.al ka siguruiar fotot e gjenaratorit që ndodhet në oborrin e selisë së PD dhe transportimi i tij do të bëhet në orët në vijim.

Ndërkohë tek oborri i Teatrit vijon rezistenca, ku Aleanca nënshkroi dhe një marrëveshje me PD për ruajtjen e godinës ekzistuese. Nga ana tjetër Presidenti Ilir Meta dërgoi në Gjykatën Kushtetuese ligjin special që i hap rrugën shembjes së Teatri Kombëtar dhe atij Eksperimental.

(A.B. Dosja.al)

Një Koment në “Rihapet skena e Teatrit Kombëtar, PD dërgon gjenerator pas ndërperjes së dritave nga OSHEE

Shto Koment