Showbiz

Do të kthehet në Republikë, njerëzit e ishulli të Barbados propozojnë Rihannën për presidente

Kjo thirrje vjen, pas përpjekjes së ishullit për t’u bërë Republikë në vitin 2021. menjhërë pas fjalimit të kryeministres Mia Mottley ku thuhej: Barbadianët duan një Kryetar Shteti të Barbados. Kjo është deklarata përfundimtare e besimit në atë që jemi dhe në atë që jemi të aftë të arrijmë.
Featured image of article: Do të kthehet në Republikë, njerëzit e ishulli të Barbados propozojnë Rihannën për presidente Rihanna dhe Mbretëresha Elizabet II

BARBADOS– Fansat e Rihannës, po bëjnë thirrje që këngëtarja të zëvendësojë mbretëreshën Elizabet II, në krye të shtetit të Barbados.

Kjo thirrje vjen, pas përpjekjes së ishullit për t’u bërë Republikë në vitin 2021.
menjhërë pas fjalimit të kryeministres Mia Mottley ku thuhej: Barbadianët duan një Kryetar Shteti të Barbados. Kjo është deklarata përfundimtare e besimit në atë që jemi dhe në atë që jemi të aftë të arrijmë.

Pas njoftimit, një tifoz i Rihannës është ka thënë: Është koha që Barbados të heqë Mbretëreshën Elizabeth si Kryetare të Shtetit, në favor të Mbretëreshës Robyn Rihanna.
Ndërsa një tjetër ka thënë: Më në fund. Të gjithë e dinë që Rihanna është sovranja e vërtetë e Barbados.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Thirrja që Rihanna të bëhet lidere e shtetit të vendit mund të mos jetë shumë e largët, pasi këngëtarja me famë botërore vlerësuar pozitivisht në ishull në vitet e mëparshme.  Në vitin 2018, ajo u emërua Ambasadore e Jashtëzakonshme dhe e Plotfuqishme në Barbados, një përgjegjësi kushtuar promovimit të turizmit, arsimit dhe investimeve në vend.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment