Kuriozitete

‘Rich Kids of Zimbabve’, jeta e shtrenjtë e adoleshentëve përtej varfërisë afrikane

Para, luks dhe shpenzime pa fund, e tillë duket jeta e të rinjve në Zimbabve.
Featured image of article: ‘Rich Kids of Zimbabve’, jeta e shtrenjtë e adoleshentëve përtej varfërisë afrikane Jeta duket edhe kështu në Zimbabve.

AFRIKË- Zimbabve ditët e fundit ka qenë në qendër të vëmendjes për situatat politike dhe largimin e presidentit Mugabi, ditën e sotme. Njerëzit kanë dal në protesta kundër sistemit dhe pakënqësitë janë rritur ndjeshëm në vend.

Festa, udhëtime, pushime luksoze dhe shuma marramendëse, të rinjtë afrikanë e shijojnë jtën edhe përtej varfërisë që ka kapluar gjatë në historinë e kontinentin e Afrikës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

L.K/Dosja.al

Shto Koment