Aktualitet

Riatdhesimi i shqiptarëve, zv.ministri i Jashtëm Tare: Do kthejmë vetëm ata në nevojë, ndryshe shkojmë në kolaps

Zv.ministri i Jashtëm, Agron Tare tha se do të riatdhesohen vetëm ata persona që janë ekstremisht në nevojë pasi riatdhesimi i të gjithëve mund të jetë fatal për vendin. 
Featured image of article: Riatdhesimi i shqiptarëve, zv.ministri i Jashtëm Tare: Do kthejmë vetëm ata në nevojë, ndryshe shkojmë në kolaps Agron Tare

TIRANË– Zv.ministri i Jashtëm, Agron Tare, i ftuar në emisonin “Opinion” ka folur lidhur me mënyrën sesi shtetasit shqiptarë po riatdhesohen. Në fjalën e tij, Tare tha se ambasadat shqiptare në të gjithë vendet kanë vënë në dispozicion të gjithë numrat e emergjencës në Ambasadat shqiptare në botë.

Tare tha se do të riatdhesohen vetëm ata persona që janë ekstremisht në nevojë pasi riatdhesimi i të gjithëve mund të jetë fatal për vendin. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Të gjitha kanë numra emergjence, dhe kemi shtuar edhe të tjerë. Sot që flasim kemi pasur 5 mijë mesazhe dhe telefonata. Ka ngarkesë të madhe dhe qytetarët i kanë numrat e zënë dhe thonë pastaj që nuk përgjigjen. Po kujdesmi që të marrim vetëm ata që janë ekstremisht në Shqipëri. Nëse i riatdhesojmë të gjithë mund të shkojmë në kolaps. Ata janë bomba biologjikë që lëvizin,”– tha Tare.

(k.m./dosja.al)

2 Komente në “Riatdhesimi i shqiptarëve, zv.ministri i Jashtëm Tare: Do kthejmë vetëm ata në nevojë, ndryshe shkojmë në kolaps

  1. Kryeministri shqiptar tallet me familjet shqiptare dhe ben propogande me epidemine. aktualisht kam vajzen ne angli me studime, ka nje jave qe i bie telefonit te ambasades shiptare dhe nuk pergjigjet njeri, ben e-maile dhe nuk pergjigjet njeri. keta palaco po marrin njerezit e tyre , me lista te bera nga kryeministri per miqte dhe shoket dhe ;po e shesin sikur po bejne sakrifica …zoti i ndeshkofte per kete cinizem dhe paftyresi

  2. Ku qendron fataliteti i Shqiperise nese kthehen te gjithe?! Hajde zv.minister hajde. Nuk qenka as human. Shume gjera qe shteti nuk i ben dot (me keq as nuk do t’i beje) ka menyra diplomatike per t’i thene. Ky as nuk e kupton cfaredo te thote shtet. Keshtu i mbron shteti shtetasit e tij?! Turp per Rilindjen. ‘Votojeni’ prape o shtetas shqiptare (!)

Shto Koment