Rajoni

Rezultatet e plota të zgjedhjeve në Kosovë/ Në Podujevë fiton kandidati LVV-së Shpejtim Bulliqi në Mitrovicë pjestari i Listës Serbe Milan Radojeviq

Në Podujevë ka fituar kandidati i Lëvizjes VetëVendosje, Shpejtim Bulliqi me 51.64% të votave. Ndërsa në Mitrovicë të Veriut ka fituar kandidati i Listës Serbe.

KOSOVË-KQZ ka publikuar rezultatet e zgjedhjeve në Podujevës dhe Mitrovicën  Veriore. Sipas mediave të Kosvës, në Podujevë ka fituar kandidati i Lëvizjes VetëVendosje, Shpejtim Bulliqi me 51.64% të votave. Ndërsa në Mitrovicë të Veriut ka fituar kandidati i Listës Serbe Milan Radojeviq.

Në Komunën e Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut sot në orën 07:00 janë hapur të gjitha qendrat e votimit,për zgjedhjet e jashtëzakonshme që u mbyllën në orën 19:00.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kryetarët e këtyre dy komunave që u zgjodhën do të kenë një mandat deri në zgjedhjet e ardhshme komunale në vitin 2021.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment