Sport

Revolucion te Barcelona, klubi heq dorë nga dy lojtarë të skuadrës

Jeni dakord me këto zgjedhje?
Featured image of article: Revolucion te Barcelona, klubi heq dorë nga dy lojtarë të skuadrës Foto ilustruese

Barcelona po planifikon që të bëjë një revolucion në merkaton e verës.

Klubi katalanas ka rimarrë kreun e renditjes, pasi e humbi ndaj Real Madridit në El Clasico dhe duhet ta mbrojë. Drejtuesit në krahun tjetër kanë filluar që tani të mendojnë për verën dhe kanë bërë gati largimin e dy lojtarëve.

Ousmane Dembele është futbollisti i parë që ka lodhur katalanasit. Ai ka shumë talent, por dëmtimet e shpeshta dhe karakteri i vështirë kanë bërë që spanjollët të humbasin durimin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Emri tjetër është ai i Samuel Umtitit. Mbrojtësi nuk ka përmbushur asnjëherë pritshmëritë në Camp Nou. Ai ka humbur vendin e titullarit ndaj Lenglet dhe nuk ka kapur shansin e dhënë nga tekniku Quique Setien.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment