Sport

Revista Forbes publikon listën e lojtarëve me të pasur, ja kush e kryeson listën

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi është në krye të listës së lojtarëve më të paguar në botë, me 126 milionë dollarë përfitime në sezon
Featured image of article: Revista Forbes publikon listën e lojtarëve me të pasur, ja kush e kryeson listën Forbes
Përditësuar:

SHBA- Lionel Messi është një nga lojtarët më të mirë në botë por, sipas revistes financiare “Forbes”, argjentinasi është numri 1 më i paguar në botë.Sulmuesi i Barcelonës është në krye të listës së lojtarëve më të paguar në botë, me 126 milionë dollarë përfitime në sezon, Messi ka lënë mbrapa rivalët e tij Cristiano Ronaldo me 117 milionë, Neymar me 96 milionë si dhe Kylian Mbappe me 48 milionë dollarë në sezon.

Kjo është lista e plotë prej 10 lojtarëve më të paguar në botë sipas “Forbes”

1 Lionel Messi – 126 milionë

2 Cristiano Ronaldo – 117 milionë

3 Neymar – 96 milionë

4 Kylian Mbappe – 48 milionë

5 Mohamed Salah – 37 milionë

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

6 Paul Pogba – 34 milionë

7 Antoine Griezmann – 33 milionë

8 Gareth Bale 29 milionë

9 Robert Leëandoëski – 28 milionë

10 Davi De Gea 27 milionë.

E.Ç (Dosja.al)

 

Shto Koment