Aktualitet

Reshjet e shumta të borës bllokojnë disa automjete në Qafë Plloçë, policia e quan rrugën të pakalueshme

Burime për Dosja.al bëjnë të ditur se disa automjete janë bllokuar në këtë aks për shkak të dendurisë së dëborës.
Featured image of article: Reshjet e shumta të borës bllokojnë disa automjete në Qafë Plloçë, policia e quan rrugën të pakalueshme Foto Ilustruese

POGRADEC- Reshjet e shumta të motit kanë bërë që rruga e Qafë Plloçit të bëhet e pakalueshme. Burime për Dosja.al bëjnë të ditur se disa automjete janë bllokuar në këtë aks për shkak të dendurisë së dëborës.

Ndërkohë që policia këtë aks rrugor e ka quajtur të pakalueshëm dhe ka njoftuar të gjithë shoferët që të evitojnë këtë aks rrugor.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: HARTA LIVE/ Rikthehen reshjet e shiut dhe vranësirat! Dibra dhe Korça mbulohen nga dëbora, trashësia në zonat malore arrin deri në 20cm, disa zona të kalueshme vetëm me zinxhirë (SITUATA)

(I.A/dosja.al)

Shto Koment