Rajoni

Reshjet e borës mbulojnë Rugovën, banorët të suprizuar nga kapriçot e motit

RUGOVË- Ndonëse jemi në muajin Maj, ku supozohet se temperaturat e larta dhe rrezet e diellit do të ngrohnin tokën dhe bukuritë natyrore, sot reshjet e borës kanë suprizuar banorët e Ruogës dhe turistët, të cilët frekuentojnë alpet e bujtinat e drunjta në këtë zonë.

Rogova është ‘zgjuar’ sot nën reshjet e dendura të shiut dhe dëborës. Kështu Banorët e Rugovës duhet të presin edhe pak ardhjen e pranverës për të shijuar ditët me diell dhe mot të ngrohtë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

a.m & a.s/ dosja.al

Shto Koment