Aktualitet

Reshje shiu në të gjithë vendin, në Veri dhe Juglindje bie dëborë, ja parashikimi i motit për sot

Sipas IGJEUM, sot priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet, mirëpo në Veri dhe në Juglindje, reshjet pritet të jenë në formën e dëborës.
Featured image of article: Reshje shiu në të gjithë vendin, në Veri dhe Juglindje bie dëborë, ja parashikimi i motit për sot Foto ilustruese

TIRANË- Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme në vendin tonë.

Sipas IGJEUM, sot priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet, mirëpo në Veri dhe në Juglindje, reshjet pritet të jenë në formën e dëborës.

Temperaturat pritet që të variojnë nga 10 / 14°c në zonat bregdetare; në vendet e ulëta: 9 /12 °c ndërsa në ato malore: 2 / 8 °c. Sa i përket erës ajo pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

POSTIMI I PLOTË:

(k.m./dosja.al)

Shto Koment