Aktualitet

RENEA zbarkon në Mamurras, sekuestron kamerat e bizneseve pranë zonës ku u plagosën policët dhe një prej autorëve

VIDEO
Mësohet se grupi i efektivëve kanë sekuestruar kamerat e sigurisë së bizneseve të zonës ku dhe ndodhi ngjarja.
Featured image of article: RENEA zbarkon në Mamurras, sekuestron kamerat e bizneseve pranë zonës ku u plagosën policët dhe një prej autorëve Pamje nga Mamurrasi

MAMURRAS– Forcat RENEA kanë zbarkuar në Mamurras, aty ku u plagosën dy efektivë policia, Ilir Zeka, Flamur Lleja si dhe një qytetar i identifikuar is Nikoll Vorfi. Mësohet se grupi i efektivëve kanë sekuestruar kamerat e sigurisë së bizneseve të zonës ku dhe ndodhi ngjarja.

Ngjarja e rëndë ndodhi mesditën e sotme në Mamurras.2 efektivët e policisë, Ilir Zeka dhe Flamur Lleja kanë ngelur të plagosur pas një përplasjeje me një grup, shumë i afërt me një politikan të PS-së, Mhill Fufi. Gjendja e të plagosurve është jashtë rrezikut për jetën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në polici janë shoqëruar shtatë persona, anëtarë të fisit të Fufit.


LAJM KRYESOR:Përplasje me armë zjarri mes policisë dhe 1 grupi kriminal në Mamurras, 2 efektivë të plagosur, të shtënat kapin edhe një nga autorët (EMRAT)

(f.m/dosja.al)

Shto Koment