Bota

Rëndohet situata në Brazil/ Gjatë 24 orëve të fundit regjistrohen mbi 11 raste të reja dhe 230 viktima nga Covid-19

Në 24 orët e fundit janë raportuar 230 të vdekur duke e çuar numrin në 91,607 numrin total të viktimave që prej fillimit të pandemisë. Ndërkohë së fundmi janë regjistruar 111,823 raste të reja dhe numri në total i të prekurve ka shkuar në 2,625,612  të tjerë.
Featured image of article: Rëndohet situata në Brazil/ Gjatë 24 orëve të fundit regjistrohen mbi 11 raste të reja dhe 230 viktima nga Covid-19 Test i COVID-19

BRAZIL-Brazili është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ditë pas dite shënohet një numër i lartë i personave të infektuar.

Në 24 orët e fundit janë raportuar 230 të vdekur duke e çuar numrin në 91,607 numrin total të viktimave që prej fillimit të pandemisë. Ndërkohë së fundmi janë regjistruar 111,823 raste të reja dhe numri në total i të prekurve ka shkuar në 2,625,612  të tjerë.

Në Brazil që nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë shëruar 1,824,095pacientë ndërkohë aktualisht në gjendje të rëndë për jëtën janë 8,318 të tjerë. Ndërkohë qeveria e Brazilit vijon të bëjë thirrje që qytetarët të zbatojnë rregullat në mbrojtjen nga koronavirusi, por ende Brazili renditet si vendi i dytë më i goditur në botë nga Covdid-19.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi; worldometers

(A.K.dosja.al)

Shto Koment