Rajoni

Rëndohet situata e Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 22 viktima dhe mbi 1 mijë raste të reja 

Kështu që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar  1,847 viktima. Po ashtu sipas të dhënave në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 1,341 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 65,231 persona numrin e përgjithshëm i të prekurve nga virusi, që prej fillimit të emergjencës shëndetësore.
Featured image of article: Rëndohet situata e Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 22 viktima dhe mbi 1 mijë raste të reja  Foto ilustruese

MAQEDONI– Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ditën e sotme ka raportuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 22 persona si shkak i COVID-19.

Kështu që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar  1,847 viktima. Po ashtu sipas të dhënave në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 1,341 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 65,231 persona numrin e përgjithshëm i të prekurve nga virusi, që prej fillimit të emergjencës shëndetësore.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në rajon që prej fillimit të emergjencës shëndetësore deri më tani kanë fituar betejën me sëmundjen vdekjeprurëse 41,656 pacientë sakaq në gjendje të rëndë për jetën janë 138 të tjerë.

(a.k.dosja.al)

Shto Koment