Aktualitet

Rëndohet gjendja shëndetësore e dy pacienteve që u transferuan sot tek “Shefqet Ndroqi”, ndodhen në intubim

Rëndohet gjendja shëndetësore e dy pacienteve që u transferuan sot tek “Shefqet Ndroqi”. Dy gra, të moshave 50 dhe 56-vjeç ndodhen në intubim.
Featured image of article: Rëndohet gjendja shëndetësore e dy pacienteve që u transferuan sot tek “Shefqet Ndroqi”, ndodhen në intubim Senatoriumi

Tiranë- Dy prej pacientëve, të cilët u transferuan ditën e sotme në spitalin “Shefqet Ndroqi” ndodhen në gjendje të rëndë. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se ato janë dy gra të moshës 50 dhe 56-vjec, të cilat ndodhen në intubim. Ndërsa gjendja e një pacienti tjetër mashkull, që u transferua sot, paraqitet më e stabilizuar.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot se numri i personave të infektuar në vendin tonë ka shkuar në 304. 16 persona kanë ndërruar jetë.  Ndërsa, numri i të shëruarve ka shkuar në 89. Në 24 orët e fundit janë shënuar 12 raste të reja në  Shkodër. Po kështu, harta e rasteve është zgjeruar edhe në Tiranë, Durrës, Fier, Lezhë, Mirditë e Kavajë.

J.V/Dosja.al

Shto Koment