Bota

Rëndohet bilanci në Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 29 mijë raste të reja dhe 822 viktima nga Covid-19

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 822 persona dhe janë infektuar 29,003 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 52,850 ndërsa numërohen në total 1,509,875 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit tw pandemisë.
Featured image of article: Rëndohet bilanci në Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 29 mijë raste të reja dhe 822 viktima nga Covid-19 Foto Ilustruese

ITALI– Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtur edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 822 persona dhe janë infektuar 29,003 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 52,850 ndërsa numërohen në total 1,509,875 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit të pandemisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 661,180 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën aktualisht janë 3,846  të tjerë.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment