Bota

Rëndohet bilanci në Itali/ 562 viktima dhe 28,337 raste të reja nga Covid-19 regjistrohen në 24 orët e fundit në Itali 

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 562 persona dhe janë infektuar 28,337 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 49,823 ndërsa numërohen në total 1,408,868  të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.
Featured image of article: Rëndohet bilanci në Itali/ 562 viktima dhe 28,337 raste të reja nga Covid-19 regjistrohen në 24 orët e fundit në Itali  Foto ilustruese

ITALI- Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 562 persona dhe janë infektuar 28,337 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 49,823 ndërsa numërohen në total 1,408,868  të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 553,098 persona dhe numri i personave që janë në gjendje të rëndëë për jetën është 3801 pacientë.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment