Rajoni

Rëndohet bilanci në Greqi/ Regjistrohen 2,131 raste të reja dhe 101 viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Sipas të dhënave të publikuara gjatë 24 orëve e fundit janë regjistruar 2,131 raste të reja, duke e çuar në 95,137  numrin total të të prekurve që nga fillimi i pandemisë.
Featured image of article: Rëndohet bilanci në Greqi/ Regjistrohen 2,131 raste të reja dhe 101 viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit Foto ilustruese

GREQI– Rekord infeksionesh dhe viktimash janë regjistruar ditën e sotme në Greqi.

Sipas të dhënave të publikuara gjatë 24 orëve e fundit janë regjistruar 2,131 raste të reja, duke e çuar në 95,137  numrin total të të prekurve që nga fillimi i pandemisë.

Mësohet se ditën e sotme kanë humbur jetën 101 persona dhe numri në total i të vdekurve ka shkuar në  1,815 viktima.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Greqi kanë fituar betejën me koronavirus 9,989 persona sakaq në gjendje të rëndë për jetën janë 562 të tjerë.

(a.k.dosja.al)

Shto Koment