Bota

Rëndohet bilanci në Greqi/ Konfirmohen 126 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, humb jetën 1 person

Sipas autoriteteve ditën e sotme ka humbur jetwn dhe 1 person dhe numri në total i viktimave  për shkak të koronavirusit ka shkuar në 213 persona.
Featured image of article: Rëndohet bilanci në Greqi/ Konfirmohen 126 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, humb jetën 1 person Foto Ilustruese

GREQI- Autoritetet greke konfirmuan sot 126 raste të reja me koronavirus në Greqi, nga të cilat 10 u zbuluan pas kontrolleve në portat e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve  që prej fillimit të pandemisë ka  shkuar në 5.749 persona.

Sipas autoriteteve ditën e sotme ka humbur jetwn dhe 1 person dhe numri në total i viktimave  për shkak të koronavirusit ka shkuar në 213 persona.

Mësohet se 24 pacientë janë të intubuar, ndërkohë që 129 pacientë ditën e sotme kanë lënë spitalin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:worldometers.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment