Politike

Relaks dhe banjo termike! Deputetja bën DENONCIMIN, e thotë hapur nga Kuvendi: Rama bllokon rrugën e lixhave, shkon në Përmet kur do qetësi

Në fjalën e saj, ajo u shpreh se kryeministri Edi Rama shpesh herë shkonte në lixhat e Përmetit, dhe bllokonte të gjithë zonën.  
Featured image of article: Relaks dhe banjo termike! Deputetja bën DENONCIMIN, e thotë hapur nga Kuvendi: Rama bllokon rrugën e lixhave, shkon në Përmet kur do qetësi Edi Rama dhe Fatjona Dhimitri

TIRANË– Deputetja Fatjona Dhimitri ka bërë një denoncim në lidhje me kryeministrin Edi Rama nga foltorja e Kuvendit. Në fjalën e saj, ajo u shpreh se kryeministri Edi Rama shpesh herë shkonte në lixhat e Përmetit, dhe bllokonte të gjithë zonën.  

Sipas saj, sa herë që kreu i qeverisë kërkonte relaks, nisej për në Përmet dhe izolonte të gjithë rrugën e lixhave. 

“Nuk e di nëse Rama e njeh qytetin e Përmetit apo vetëm rrugën e lixhave që urdhëron të blindohet sa herë që dëshiron relaks,”-tha Dhimitri. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: Kuvendi 1 minutë heshtje për viktimat e tërmetit! Manastirliu-qytetarëve: Mos ejani vonë në spital, testet vonohen se ka fluks. Miratohet ngritja e Komisionit Hetimor për ‘Dick Marty’, përjashtohet Piciri

(k.m/dosja.al)

Shto Koment