Bota

Rekord infeksionesh në Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 993 viktima dhe mbi 23 mijë raste të reja me Covid-19 

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 993 persona dhe janë infektuar 23,225 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 58,038 ndërsa numërohen në total 1,664,829 
Featured image of article: Rekord infeksionesh në Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 993 viktima dhe mbi 23 mijë raste të reja me Covid-19  Foto Ilustruese

ITALI– Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtur edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 993 persona dhe janë infektuar 23,225 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 58,038 ndërsa numërohen në total 1,664,829

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

të infektuar që prej fillimit të shpërthimit të pandemisë. Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 846,809  persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën aktualisht janë 3,597 të tjerë.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment