Rajoni

Rekord infeksionesh në Greqi/ Në 24 orët e fundit regjstrohen 2,551  raste të reja dhe 72 viktima nga Covid-19

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme në Greqi, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar në total 1,419  viktima. 
Featured image of article: Rekord infeksionesh në Greqi/ Në 24 orët e fundit regjstrohen 2,551  raste të reja dhe 72 viktima nga Covid-19 Foto ilustruese

GREQI– Ditën e sotme në Greqi janë regjistruar 2,551 raste me Covid-19, ndërsa 72 qytetarë e kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19.

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme në Greqi, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar në total 1,419  viktima.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë që prej fillimit të emergjencës shëndetësore deri më tani janë shënuar të 87,812  infektuar. Në Greqi kanë fituar betejën me Covid-19 9,989 persona sakaq në gjendje të rëndë për jetën janë 519 të tjerë.

(a.k.dosja.al)

Shto Koment