Rajoni

Rekord infeksionesh në Greqi/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 2,309 raste të reja dhe 108 viktima me Covid-19 

Sipas të dhënave të publikuara gjatë 24 orëve e fundit janë regjistruar 2,309  raste të reja, duke e çuar në 90,121 numrin total të të prekurve që nga fillimi i pandemisë.
Featured image of article: Rekord infeksionesh në Greqi/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 2,309 raste të reja dhe 108 viktima me Covid-19  Foto ilustruese

GREQI- Rekord infeksionesh dhe viktimash janë regjistruar ditën e sotme në Greqi.

Sipas të dhënave të publikuara gjatë 24 orëve e fundit janë regjistruar 2,309 raste të reja, duke e çuar në 90,121 numrin total të të prekurve që nga fillimi i pandemisë.

Mësohet se ditën e sotme kanë humbur jetën 108 persona dhe numri në total i të vdekurve ka shkuar në 1,527 viktima.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemsië deri më tani në Greqi kabnë fituar betejën me koronavirus persona sakaq në gjendje të rëdnë për jetën janë të tjerë.

(a.k.dosja.al)

Shto Koment