Rajoni

Regjistrohen 39 viktima dhe 1,237 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Sot janë regjistruar 39 viktima nga Covid-19, duke e çuar në total numrin e infeksioneve në 52,449 persona.
Featured image of article: Regjistrohen 39 viktima dhe 1,237 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut Foto ilustruese

MAQEDONI- Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 1.237 raste të reja me COVID-19 nga 3,200 teste të kryera.

Të infektuarit u konfirmuan në: Shkup-506, Kumanovë-34, Shtip 55, Prilep 91 raste , Tetovë-51, Strugë-31, Veles-67, Manastir-30, Ohër-26, Kavadar-31 raste, Gostivar 75 raste, Gjevgjeli-23 raste,  Strumicë-38 raste, Kriva Pallankë-8 raste, Radovish-11 raste, Krushev-12 raste, Koçan-15 raste , Probishtip-3 raste, Demir Hisar-7 raste, Makedonski Brod-4 raste, Berov-1 rast, Vallandov-6 raste, Vinicë-3 raste, Dellçev-2 raste, Kratov-5 raste, Sveti Nikollë-24 raste, Kërçovë-36 raste, Resnjë-13 raste, Negotin-29 raste. Instituti i Shëndetit Publik regjistroi sot edhe 748 pacientë të shëruar nga koronavirusi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sot janë regjistruar 39 viktima nga Covid-19, duke e çuar në total numrin e infeksioneve në 52,449 persona.

(a.k.dosja.al)

Shto Koment