Bota

Regjistrohen 3 viktima dhe 247 raste të reja me Covid-19 ne 24 orët e fundit në Serbi

Ndërsa numri i të infektuarve është rritur me 247  ku gjithsej janë prekur 28,998 persona që nga fillimi i pandemisë së Covid-19.
Featured image of article: Regjistrohen 3 viktima dhe 247 raste të reja me Covid-19 ne 24 orët e fundit në Serbi Foto ilustruese

SERBI- Serbia është një ndër vendet e prekura nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit në Serbi janë regjistruar 3 viktima të reja si pasojë e COVID-19 duke e çuar numrin total në 661 numrin e viktimave.

Ndërsa numri i të infektuarve është rritur me 247  ku gjithsej janë prekur 28,998 persona që nga fillimi i pandemisë së Covid-19.

Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar se 78 pacientë janë në gjendje të rëndë sakaq janë sharuar 18,965  të tjerë. Serbia për identifikimin e personave që mund të kenë kontraktuar me Covid-19 janë kryer  780,097 testime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:.worldometers.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment