Bota

Regjistrohen 14 viktima dhe 726 raste të reja regjistrohen në 24 orët e fundit në Britani nga Covid-19

Zyrtarët e Departamentit të Shëndetësisë  kanë konfirmuar se deri më tani numri në total i viktimave ka shkuar në 45,975. persona.
Featured image of article: Regjistrohen 14 viktima dhe 726 raste të reja regjistrohen në 24 orët e fundit në Britani nga Covid-19 Foto ilustruese

BRITANI E MADHE- Ditën e sotme  Britania e Madhe ka njoftuar edhe 14 vdekje si shkak i koronavirusit.

Zyrtarët e Departamentit të Shëndetësisë  kanë konfirmuar se deri më tani numri në total i viktimave ka shkuar në 45,975. persona. Sipas të dhënave të publikuara së fundmi gjatë 24 oërve të fundit janë regjistruar 726 raste të reja dhe numri në total i tyre ka shkuar në 300,692 të infektuar.

Britania e madhe që nga fillimi i pandemisë e deri më tani nuk ka raportuar për të shërur sakaq në gjendje të rëndë për jetën janë 94 persona.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi;.dailymail.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment