Rajoni

Regjistrohen 137 raste të reja dhe 7 viktima në 24 orët e fundit nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Po ashtu, autoritetet e Shëndetit në vend njoftuan se brenda ditës, betejën me Covid-19 e kanë humbur 7 persona dhe numri në total i viktimave që nga fillimi i pandemisë derfi më tani ka shkuar në 493 të tjerë.
Featured image of article: Regjistrohen 137 raste të reja dhe 7 viktima në 24 orët e fundit nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut Foto Ilustruese

MAQEDONI E VERIUT- Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar 137 raste të reja me Covid-19 dhe numri në total i të ifektuarve ka shkuar në 10,891 persona

Po ashtu, autoritetet e Shëndetit në vend njoftuan se brenda ditës, betejën me Covid-19 e kanë humbur 7 persona dhe numri në total i viktimave që nga fillimi i pandemisë derfi më tani ka shkuar në 493 të tjerë.

Autoritetet kanë njoftuar se  numri i të shëruarve deri më tani ka shkuar në 6,698  persona sakaq në gjendje të rëndë për jetën janë 3 pacientë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: worldometers.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment