Bota

Regjisrohen 2. 935 raste të reja brenda 24 orëve/ Spanja vendos masat kufizese, mbyll baret dhe diskotekat, pirja e duhanit me kusht

Ditën e sotme Ministri i Shëndetësisë në Spanjë Salvador Illa, njoftoi se për të parandaluar përhapjen e COVID-19 janë marrë sërish masa kufizuese.
Featured image of article: Regjisrohen 2. 935 raste të reja brenda 24 orëve/ Spanja vendos masat kufizese, mbyll baret dhe diskotekat, pirja e duhanit me kusht Foto ilustruese

SPANJË- Spanja është një nga vendet më të prekura nga koronavirusi ku numri i të infektuarve vazhdon të rritete dita ditës. Dë fundmi atoritetet kanë bërë të  ditur se gjatë 24 orëve janë regjistruar  2. 935 raste të reja. Ditën e sotme Ministri i Shëndetësisë në Spanjë Salvador Illa, njoftoi se për të parandaluar përhapjen e COVID-19 janë marrë sërish masa kufizuese.

Kështu në vend do të mbyllen bare , klubet e natës si edhe nuk do të lejohet pirja e duhanit në rrugë në rast se nuk respektohet distanca prej 2 m.

Në Spanjë vendi më i prekur nga Covid-19 është Madridi ku së fundmi janë regjistruar 842 raste të reja. Ndërkohë në botë numri në total i të prekurve ka shkuar 21 milion, ndërsa janë regjistruar 755, 000 viktima.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:.elperiodico

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment