Politike

Reforma Zgjedhore, Berisha këshilla opozitës: Qartësoni mendimin tuaj, merrni pjesë në tryezë

 • Berisha rrëfen raportet me Bashën: Më pyet, e këshilloj
 • Betimi i Vorpsit tek noterja, Sali Berisha “zbulon” prapaskenat: Ia diktoi Rama
 • Berisha hedh akuza të forta ndaj Dvoranit: Ka 100 milionë të pajustifikuara
 • Berisha rrëfen çfarë i tha zyrtari i lartë për Ramën: Do më ankohet
 • “U morën 2 vite me të se bashkëjetonte me demokratin”, Berisha mbron Xhaferllarin
 • Berisha tha se opozita duhet që qartësojë mendimin e saj për reformën dhe shtoi se duhet të ishte dhe në tryezë.
  Featured image of article: Reforma Zgjedhore, Berisha këshilla opozitës: Qartësoni mendimin tuaj, merrni pjesë në tryezë Sali Berisha, Ish-Kryeministër i Shqipërisë

  TIRANË- Ish-kryeminsitri i Shqipërisë, Sali Berisha ka dhënë sot disa këshilla se si duhet të veprojë opozita për Reformën Zgjedhore.

  I ftuar sot në Abc News përball Mirela Milorit, Berisha tha se opozita duhet që qartësojë mendimin e saj për reformën dhe shtoi se duhet të ishte dhe në tryezë.

  Opozita duhet të qartësojë si kristali kushtet e saj për Reformën Zgjedhore. Siç di unë ka paraqitur platformën dhe ka folur me komunitetin ndërkombëtar. Opozita duhet të bind çdo shqiptar që është për Reformën Zgjedhore”, u shpreh Berisha.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Ndërkohë më tej tha se: Opozita të marrë pjesë dhe të jap kontributin e saj në Reformën Zgjedhore, pasi aty ka një raport të damkosur nga OHDIR-i. Por Rama po bën të pamundur që opizita të mos marrë pjesë në tryezë.

  (A.B. Dosja.al)

  Shto Koment