Politike

Reforma Zgjedhore/ Balla: Nuk kam respekt për Bashën. Murrizi: Lere botoksin Taulant, kanceri është sistemi (VD)

Debat për Reformën Zgjedhore. Balla: Do bëhet reforma edhe pa miratimin e opizitës. Murrizi: Lere botoksin Taulant, kanceri është sistemi.

Tiranë- Debat në kuvend mes Myslim Murrizit dhe Taulant Ballës për çështjen e Reformës Zgjedhore.

Balla ka deklaruar se ndryshimet në Reformën Zgjedhore do të bëhen edhe nëse nuk pranohen nga opozita. Duke iu drejtuar deputetit Myslim Murrizi ai ka deklaruar se nuk ka respekt për Lulzim Bashën por historinë e këtij vendi.

Menjëherë ka replikuar Murrizi i cili është shprehur:” Lere botoksin Taulant, kanceri është sistemi”.

DEBATI:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Balla: Harroje ti se unë kam dashuri për Lulzim Bashën. Ama kam respekt për historinë e këtij shtetit. Reforma zgjedhore në Shqipëri do të bëhet edhe nëse ata nuk do të duan. Me të drejtë grupit i partive të djathta do të ketë përfaqësuesin e vet për Reformën Zgjedhore, si Alimadhi, por edhe Shameti. Duhet të kuptojnë se ne pothuajse do të kemi një kod të ri zgjedhor pas kësaj marrëveshje. Nuk duan që PS të ketë përfaqësues në komisione në zgjedhe, këtë duhet ta bëjë populli.

Murrizi: Zoti Balla. Lere botoksin Taulant, kanceri është sistemi. Të mos ketë fare përfaqësues të partive në numërimin e zgjedhjeve.Ne duhet të vëmë gishtin në plagë të ndryshojnë sistemin e 2008 të kodit zgjedhor.

Në seancën e sotme plenare pati diskutime për Reformën Zgjedhore, ku pati debate mes Myslim Murrizit dhe Taulant Ballës. Nuk mungoi edhe një deklaratë nga Ditmir Bushati, i cili deklaroi se kemi një sistem pa vlera. Kryeministri Edi Rama nuk ishte i pranishëm pasi ndodhet në Vjenë.

J.V/Dosja.al

Shto Koment