Sport

Real Madrid duhet të frikësohet, babai i Mbappe-s ngre barrierë për transferimin në Spanjë: Është i rrethuar nga…

Mbappe vazhdon të tërheqë shumë admirues me formën e tij elektrizuese në “Parc des Princes”, Real Madrid është skuadra më e interesuar për momentin dhe në vitin 2021 mund të vijë me një ofertë rekord
Featured image of article: Real Madrid duhet të frikësohet, babai i Mbappe-s ngre barrierë për transferimin në Spanjë: Është i rrethuar nga… Kylian Mbappe

FRANCË-Babai i Kylian Mbappe ka dhënë detaje të reja në lidhje me të ardhmen e yllit të PSG. Ylli francez i kërkuar nga gjysma e Europës ka arritur të fitojë 8 trofe me klubin francez dhe të arrijë finalen e Champions League, e para në historinë e klubit.Mbappe vazhdon të tërheqë shumë admirues me formën e tij elektrizuese në “Parc des Princes”, Real Madrid është skuadra më e interesuar për momentin dhe në vitin 2021 mund të vijë me një ofertë rekord.

“Mbappe luan në një ekip të madh dhe është i rrethuar nga lojtarë të shkëlqyeshëm. Kjo e lejon atë të afrohet me ëndrrat dhe ambiciet e tij “. Shprehet babai i lojtarit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërsa drejtori sportiv i PSG, Leonardo ka konfirmuar se klubi tashmë ka filluar bisedimet me sulmuesin. “Ne po flasim dhe duam të vazhdojmë të flasim dhe mendoj se Mbappé gjithashtu e dëshiron këtë. Tani është koha që të kemi një ide më të qartë për të ardhmen e tij dhe ne kemi bërë hapa përpara krahasuar me 10 ditë më parë”, – tha Leonardo, drejtori sportiv i PSG-së

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment