Rajoni

Presidenti Vuçiç i trishtuar pas vdekjes së Patriarkut Irinej: Njerëz si ju kurrë nuk largohen …

Në një postim ne Instagram ai ka shkruar se ka qenë një nder që ta njihte dhe se e gjithë Serbia do e ndiej mungesën e tij.
Featured image of article: Presidenti Vuçiç i trishtuar pas vdekjes së Patriarkut Irinej: Njerëz si ju kurrë nuk largohen … Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe patriarku Irinej.

SERBI-Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka reaguar pas lajmit të vdekjes së Kreut të Kishës Ortodokse serbe, Irinej. Në një postim në Instagram, ai ka shkruar se, ka qenë një nder që ta njihte dhe se e gjithë Serbia, do e ndiej mungesën e tij. Më tej, Vuçiç ka thënë se njerëzit si Patriarkut nuk do të harrohen kurrë.

“E gjithë Serbia është me ju, Shenjtëria juaj. Ishte një nder të të njihja. Njerëz si ju kurrë nuk largohen …”, ka shkruar Vuçiç.

 

View this post on Instagram

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)


Patriarku Irinej, ka humbur jetën mëngjesin e sotëm pasi nuk e mundi dot betejën me Covid-19. Lajmin për vdekjen e Kreut të Kishës Ortodokse serbe e dhanë mediat greke. Ai më parë ka qenë në të njëjtin spital me  Kryepeshkopin Anastas Janullatos, io cili është infektuar gjithashtu me Covid-19.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment