Aktualitet

Raporti vjetor i Qendrës Europiane të Drogërave, reagon Meta: Çdo neglizhencë do kishte pasoja tepër të rënda për vendin

Presidenti Ilir Meta është shprehur se nuk duhet të bëhet asnjë tolerim në luftën kundër kanabisit, përndryshe do të kishte pasoja tepër të rënda për vendin.
Featured image of article: Raporti vjetor i Qendrës Europiane të Drogërave, reagon Meta: Çdo neglizhencë do kishte pasoja tepër të rënda për vendin Ilir Meta

TIRANE-Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me raportin vjetor të Qendrës Europiane të Drogërave. Sipas Metës, raporti është një këmbanë e fortë alarmi, që duhet të bashkojë të gjitha përpjekjet, për të mos lejuar përsëritjen e këtij fenomeni që ka dëmtuar Shqipërinë. Ndër të tjera kreu i shtetit është shprehur se në këtë drejtim nuk duhet të neglizhohet pasi ndryshe do të ketë pasoja të rënda për vendin.

Reagim i Presidentit të Republikës Sh.T.Z Ilir Meta

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Përqendrimi i Policisë së Shtetit, Shërbimit Informativ Shtetëror, Prokurorisë dhe agjencive ligjzbatuese në luftën kundër kanabisit është i domosdoshëm.Raporti vjetor i Qendrës Europiane të Drogave i publikuar së fundmi, është një këmbanë e fortë alarmi që duhet të zgjojë dhe t’i bashkojë të gjitha forcat e përpjekjet për të mos lejuar kurrë më përsëritjen e këtij fenomeni kanceroz për shoqërinë, që aq shumë e ka dëmtuar imazhin e Shqipërisë.Lufta kundër kanabisit është kusht për integrimin europian dhe çdo neglizhencë në këtë drejtim do kishte pasoja tepër të rënda për të ardhmen e vendit.

EU-Drug-Markets_Covid19-impact_final

Shto Koment