Rajoni

Ramush Haradinaj flet për miratimin e Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike: Do të jetë një ndihmë e madhe për ekonominë.

Me anë të një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se projektligji i Rimëkëmbjes Ekonomike do të jetë një ndihmë e madhe për ekonominë.
Featured image of article: Ramush Haradinaj flet për miratimin e Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike: Do të jetë një ndihmë e madhe për ekonominë. Ramush Haradinaj
Përditësuar:

KOSOVË-Komisioni për Buxhet dhe Financa në Kosovë ka kaluar Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike dhe pritet të votohet në kuvend. Në lidhje me këtë çështje ka reaguar dhe lideri i Aleancës për Ardhmërinë të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Me anë të një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se projektligji i Rimëkëmbjes Ekonomike do të jetë një ndihmë e madhe për ekonominë.

Pas një vonese të gjatë, mirëpres dakordimin e forcave politike për votimin e Projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike. Izolimi për shkak të gjendjes pandemike ka qenë i tmerrshëm si për bizneset dhe ekonominë, ashtu edhe për të gjithë qytetarët në përgjithësi. Miratimi i këtij ligji të premten, përpos se është lajm i mirë për vendin, do të jetë një ndihmë për ekonominë, e domosdoshme për kohën në të cilën po kalojmë,“-ka thënë ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike nuk ka kaluar për miratim për shkak të refuzimit të opozitës për të mbështetur një projektligj për Rimëkëmbje Ekonomike sipas versionit qeveritar.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment