PolitikeRajoni

Haradinaj i përgjigjet Ramës: U qëndoj deklaratave të mia, e di pse më paditët. Jam kyrsyer për të ardhmen e kombit

Haradinaj u shpreh se u qëndron deklaratave të tij dhe shton se ai ka qenë i kursyer pasi mund të fliste edhe më shumë.
Featured image of article: Haradinaj i përgjigjet Ramës: U qëndoj deklaratave të mia, e di pse më paditët. Jam kyrsyer për të ardhmen e kombit Ramush Haradinaj, kryeministër i Kosovës

KOSOVË- Kryeministri Ramush Haradinaj, ka folur sërish sot në lidhje me padinë që është bërë kundër tij nga Edi Rama. Në një intervistë në “Syri TV”, Haradinaj u shpreh se u qëndron deklaratave të tij dhe shton se ai ka qenë i kursyer pasi mund të fliste edhe më shumë. Po ashtu u shpreh se është rezervuar të flasë dhe këtë gjë e ka bërë për të ardhmen e kombit.

Nuk jam ekpert ligjor, nuk kam lexuar të plotë akuzën e tij. Unë e di shumë mirë pse Rama ka bërë këtë gjë. Unë fjalëve të mia i konfirmoj sërish, qëndrimet e mia janë gjthmonë të njëjta janë të vërteta dhe të provushme. Unë jam kursyer në deklaratat e mia, pasi mund të thoja më shumë, por jam kursyer për të ardhmen e kombit”, u shpreh Ramush Haradinaj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Edi Rama paditi pak ditë më parë homologun e tij në largim në Kosovë, Ramush Haradinajn, për shpifje. Në padinë prej 30 faqesh, kryeministri Edi Rama pretendon se Ramush Haradinaj ka shpifur ndaj tij, nëpërmjet deklaratave publike, ku ka folur për shkëmbime territoresh. Menjëherë pas padisë erdhi edhe reagimi i Haradinajt, i cili u shpreh se do t’i përgjigjet Ramës sipas ligjit.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment