Politike

‘Të keqen e kemi ke yndyra’/ Basha ndalon në Elbasan, ‘impresionohet’ nga bugaçja dhe jep leksione kulinarie: Është kruasanti i Shqipërisë, ma kanë sjellë gjithmonë, sot do e blej vetë

VIDEO
Kreu i PD, Lulzim Basha, vizitoi bizneset e Elbasanit ditën e sotme. Ai u ndal te një biznes ku shërbehet bugace, ku u shpreh se bugaçja është kroasanti i Shqipërisë.
Featured image of article: ‘Të keqen e kemi ke yndyra’/ Basha ndalon në Elbasan, ‘impresionohet’ nga bugaçja dhe jep leksione kulinarie: Është kruasanti i Shqipërisë, ma kanë sjellë gjithmonë, sot do e blej vetë Basha në Elbasan

ELBASAN– Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u ndal ditën e sotme në Elbasan, ku dëgjoi më nga afqër hallet e bpronarëve të bizneseve. Basha përsëriti akuzat ndaj Ramës, duke  thënë se sipërmarrësit e vegjël po vuajnë mungesën e ndihmës. Gjithashtu ai u garantoi bizneseve se nëse Partia Demokratike fiton zgjedhjet, ka gati një plan për t’i nxjerrë nga kriza.

Në Elbasan si kudo në Shqipëri, RAMAVIRUSI po e shkatërron ekonominë, ka varfëruar qytetarët dhe po falimenton biznesin e vogël. Sipërmarrësit e vegjël në Elbasan vuajnë mungesën e ndihmës, si gjatë dhe pas pandemisë. Faturat e larta të energjisë dhe të ujit, tatimet dhe taksat lokale po i detyrojnë bizneset e vogla të ulin qepenat dhe të shtojnë radhët e të papunëve. Vëmendja jonë është dhe do të mbetet tek ekonomia. Sepse për ne është jetike garantimi i një jete normale për të gjithë shqiptarët. Ne do t’i fitojmë zgjedhjet me shqiptarët e për shqiptarët në mënyrë që me planin tonë të ndërtuar bashkë me shqiptarët t’i japim zgjidhje krizës së rëndë ekonomike të krijojmë mundësi për punë e mirëqënie e t’ua kthejmë Shqipërinë, shqiptarëve”, shkruan Basha.

Ndër të tjera, Basha u ndal tek një byrektore , ku dha edhe disa këshilla kulinarie.

BashaJa ku jemi mirëse të gjeta, Moza Haxhihasani, bugaçja më e mirë e Elbasanit. Sot kam ardh me e ble vet, është specialiteti Elbasanit dhe kruasanti i Shqiperisë. Ka të njëtin përbërërs si kruasanti, në vecanti gjalpi që i shtihet me shumicë, gjalp i shkrim.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pronarja e biznesit-Të keqen e kemi ke yndyra

BashaMë të keqe se yndyra kemi ate që na rrit taksat e spo e le biznesin me mar frymë. Kjo është bugaçja e famshme e Elbasanit, që është specialitet tipik i këtij qyteti, shumë i lashtë, gatuhet në orët e para të mëngjesit dhe është mëngjesi tipik i elbasanllive. Vitet kur punoja në Kosove dhe nuk ishte ndërtuar Rruga e Kombit. Nji nga rrugët më të mira për të ardh në Tiranë ishte përmes Shkupit dhe mëngjesi na gjente në Elbasan. Çdo mëngjes kishim një zgjidhje midis bugaçes dhe byrekut. Ngaqë un se njifja, porosisja gjithmonë byrekun, bugaçen e mësova gjatë kohës që isha kandidat për deputet dhe më pas deputet i Elbasanit.  Ia rekomandoj cdokujt që vjen në Elbasan, vecanërisht atyre që vijnë në orët e para të ditës se pas orës 12 nuk ka, që të mos mbetet pa provuar bugaçen e famshme të Elbasanit.

(g.sh./dosja.al)

Shto Koment