Politike

Rama thyen ligjin dhe poston VIDEO me mesazh politik! E fshin me urgjencë

Edi Rama u kërkon qytetarëve që të votojnë numrin 12 dhe Partinë Socialiste, gjë që është i ndaluar deri në orën 19:00, pasi ka heshtje zgjedhore.
Featured image of article: Rama thyen ligjin dhe poston VIDEO me mesazh politik! E fshin me urgjencë Edi Rama

TIRANË–Kryeministri Edi Rama nuk e ka respektuar ligjin për heshtjen zgjedhore dhe ka postuar një video me mesazh politik. Mbi videon e publikuar, Rama u kërkon qytetarëve që të votojnë numrin 12 dhe Partinë Socialiste, gjë që është i ndaluar deri në orën 19:00, pasi ka heshtje zgjedhore. Videoja më pas u fshi nga kryeministri, i cili mesa duket e kuptoi gabimin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: SHQIPËRIA VOTON! Sot 3.6 mln shqiptarë votojnë 140 ligjvënësit e rinj! PS kërkon ‘histori’ me mandatin e tretë, PD-LSI për rotacion

(k.m/dosja.al)

Shto Koment