Politike

Rama thyen heshtjen zgjedhore, bën fushatë me vaksinat në rrjetet sociale  

Në një postim në "Instastory", Rama ka pyetur qytetarët se sa persona janë vaksinuar në Shqipëri që nga muaji janar.
Featured image of article: Rama thyen heshtjen zgjedhore, bën fushatë me vaksinat në rrjetet sociale   Edi Rama

TIRANË- Kryeministri Edi Rama duket se nuk ka hequr dorë nga bërja e fushatës elektorale edhe ditën e sotme, që është heshtje zgjedhore. Në një postim në “Instastory”, Rama ka pyetur qytetarët se sa persona janë vaksinuar në Shqipëri që nga muaji janar.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Postimi

Sot konsiderohet si heshtje zgjedhore, për shkak se jemi 1 ditë para zgjedhjeve parlamentare. Ndaj sot çdo veprim në lidhje me fushatën elektorale quhet si thyerje e heshtjes zgjedhore dhe ndëshkohet me gjobë.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment