Politike

Rama tha se presidenti shoqërohet me subjekte të OFL, Meta: Mbrëmë ftova Gjiknurin në një darkë! Është vënë nga kryeministri të shpifë. I drejtohet Ramës: Je mësuar të korruptosh `burra- prostituta`!

VIDEO
 • Meta nga Fieri: Fajin na e ka Edi Rama që i shërben mafies ndërkombëtare!
 • “Vlora ka një spital psikiatrik për Ramën”, Meta: Ai nuk e di por presidenti mund të nxjerrë dekrete
 • Meta tha ditën e sotme nga Fieri se ka ftuar për një darkë me gazetarët në Vlorë edhe Damian Gjiknurin por ai nuk ka pranuar.
  Featured image of article: Rama tha se presidenti shoqërohet me subjekte të OFL, Meta: Mbrëmë ftova Gjiknurin në një darkë! Është vënë nga kryeministri të shpifë. I drejtohet Ramës: Je mësuar të korruptosh `burra- prostituta`! Ilir Meta

  FIER– Presidenti Ilir Meta tha ditën e sotme nga Fieri se ka ftuar për një darkë me gazetarët në Vlorë edhe Damian Gjiknurin por ai nuk ka pranuar.

  Meta: Së pari unë dje kam pasur një darkë informale me të gjithë gazetarët e Vlorës, në këtë darkë kanë qenë të ftuar dhe zoti Bujar Leskaj, dhe zoti Damian Gjiknuri, të cilin  ftova vetë përmes një telefonate, se shpeshherë është i detyruar nga kryeministri që të shpifë për mua. Darka e djeshme kishte fokus transparencën zgjedhore, që Vlora të jetë një shembull i mbajtjes së zgjedhjeve. Deri në 26 Prill do të jem në Vlorë, ditën dhe natën, duhet ta kenë të qartë se çdo skenar i zi do të jetë i papranueshëm. Ai ka shqetësimin se Ilir Meta përpiqet dhe bën gjithçka për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme.

  Me tone të ashpra, Meta i ka kthyer përgjigje kryeministrit duke i thënë se është mësuar që të korruptojë “burra-prostiturta”, por në 25 prill kushdo mund të bëhet kurban, por demokracia kurrë jo.

  Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.

  Ta ketë të qartë se ai është mësuar të korruptojë edhe burra që turpërojnë edhe fjalën prostitutë, që edhe ato nga halli e pamundësitë bëjnë ndonjëherë diçka që kurrë nuk do të donin ta bënin në jetën e tyre. Burra me vese që turpërojnë familjet e tyre, fëmijët e tyre, vendin e tyre por duhet ta dinë që në 25 prill do marr përgjigjen nga vajzat e Vlorës, Fierit, Durrësit, Tiranës e gjithë Shqipërisë e mbi të gjitha nga nënat shqiptare që nuk duan më të jetojnë në shtëpitë e tyre të zbrazura nga fëmijët. o marrë përgjigjen në mënyrë më demokratike dhe më civile më 25 prill nga populli shqiptar. Një gjë është e sigurt më 25 prill kushdo mund të bëhet kurban por demokracia kurrë nuk mund të bëhet kurban”, deklaruar Meta.

  (a.b)/dosja.al

  Shto Koment