Politike

Rama tërheq vëmendjen në Bruksel, gazetarja tregon detaje: Temë bisede, çitjanet e kryeministrit

Gazetarja Erisa Zyka tha se presidenti i Francës, Emmanuel Macron ishte shumë kundër çeljes së negociatave, por se Shqipëria kishte tërhequr vëmendjen për diçka.
Featured image of article: Rama tërheq vëmendjen në Bruksel, gazetarja tregon detaje: Temë bisede, çitjanet e kryeministrit Edi Rama në Bruksel

TIRANË– Gazetarja Erisa Zyka në një lidhje direkte nga Brukseli ka zbuluar detaje nga vizita e kryeministrit Edi Rama.

E ftuar në “Opinion”, Zyka tha se presidenti i Francës, Emmanuel Macron ishte shumë kundër çeljes së negociatave, por se Shqipëria kishte tërhequr vëmendjen për diçka.

“Dhe një gjë të vogël sa për humor. Mua dje më thanë se ishin shumë të impresionuar nga veshja e kryeministrit tonë i cili… Për ne nuk ishte lajm por këtu është lajm…”-tha gazetarja.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditën e djeshme, kreu i qeverisë ishte në Bruksel ku edhe takoi presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk, i cili sipas tij është një mbështetës i vendit tonë.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment