Politike

Rama: Shqipëria ka arritur standardet në cilësinë e ujërave në det, liqen e lumenj

Sipas tij, përmirësimi ka ardhur si rezultat i rritjes së investimeve dhe kontrolleve për ruajtjen e mjedisit.
Featured image of article: Rama: Shqipëria ka arritur standardet në cilësinë e ujërave në det, liqen e lumenj Edi Rama

TIRANË– Shqipëria ka arritur standardet europiane në cilësinë e ujërave! Kështu tregon një raporti i Agjencisë Europiane të Mjedisit dhe për kryeministrin Edi Rama ky është një lajm i mirë. Sipas tij, përmirësimi ka ardhur si rezultat i rritjes së investimeve dhe kontrolleve për ruajtjen e mjedisit.

“Lajm i mirë, sipas Agjencisë Europiane të Mjedisit, rritja e investimeve për ruajtjen e mjedisit e për mbrojtjen ujore dhe përkujdesja shumë më e madhe për plazhet ka bërë që Shqipëria të arrijë standardet evropiane në parametrat që masin cilësinë e ujërave në det, liqene e lumenj,”- shkruan Rama.

POSTIMI I PLOTË:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

Shto Koment