Politike

Rama rrëzon Ballukun: Grusht Shteti është fjalë e madhe shumë, s’e kam përdorur

Në një intervistë në "Log", Rama tha se kjo është një fjalë e madhe dhe që ai nuk e ka përdorur asnjëherë.
Featured image of article: Rama rrëzon Ballukun: Grusht Shteti është fjalë e madhe shumë, s’e kam përdorur

TIRANË– Kryeministri Edi Rama nuk e ka cilësuar një ‘grusht shteti’ kryengritjen e kontrollorëve të Albcontrol në Rinas. Në një intervistë në “Log”, Rama tha se kjo është një fjalë e madhe dhe që ai nuk e ka përdorur asnjëherë.

“Grusht Shteti është fjalë e madhe shumë, s’e kam përdorur,”- tha Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në këtë mënyrë, kryeministri rrëzoi fjalët e ministres Belinda Balluku, e cila një ditë më parë tha se në Rinas po bëhet një grusht shteti.

(f.m/dosja.al)

Një Koment në “Rama rrëzon Ballukun: Grusht Shteti është fjalë e madhe shumë, s’e kam përdorur

  1. O. Hajdar ..o loqe ..o mbetje synetlliku turk ..

Shto Koment