Politike

Rama publikon video nga ‘Rruga e Arbrit’: Me PPP e ndërtojmë për 3 vjet, shteti e bënte për 13 vite (VD)

Rama flet për PPP-të. Sipas tij me PPP "Rruga e Arbërit" ndërtohet për 3 vite ndërsa shteti mund ta bënte për 13 vite.
Përditësuar:

Tiranë- Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se vijon shtrirja e gjurmës së Rrugës së Arbërit. Rama i ka kthyer një përgjigje edhe të gjithë kritikëve të PPP-ve pasi ka deklaruar se atë që shteti mund ta bënte për 13 vjet “Rrugën e Arbërit”,  investimi i kapitalit privat e bën për 3 vjet.

Reagimi: 

VIJON… shtrirja e gjurmës së Rrugës së Arbërit, përgjatë të cilës do të shpaloset jo vetëm për dibranët, po për të gjithë shqiptarët dhe flukset e turistëve që kjo rrugë do të tërheqë drejt mrekullive natyrore të Dibrës, një tjetër pjesë e panjohur e trupit të mahnitshëm të Shqipërisë që duam☀️🇦🇱

Rruga e Arbërit është një vepër inxhinierike komplekse, e cila po bëhet realitet pas dhjetra e dhjetra vitesh pritje e premtime, falë një Partneriteti Publik Privat, ku kompania investon kapital privat për realizimin e saj, BRENDA VITIT 2021, ndërsa shteti e shlyen kompaninë, BRENDA VITIT 2031😊

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(Ata që nuk dinë ç’janë PPP-të dhe hutohen e çoroditen nga gojët e shthurrura të politikanëve e komentatorëve parazitë, hipokritë e cmirëzinj, ja ku e kanë një shembull të thjeshtë👆:

Atë që shteti mund ta bënte për 13 vjet (sepse ka edhe shume e shumë gjëra të tjera për të bërë dhe s’’mund t’i hedhë tërë ato fonde në gjë të vetme), investimi i kapitalit privat e bën për 3 vjet, në marrëveshje me shtetin, që garanton shlyerjen e investimit.

 

J.V/Dosja.al

Shto Koment